Colima

Kiedy zamykasz oczy i wyobrażasz sobie raj na ziemi, zapewne myślisz o Colimie- niewielkim regionie położonym nad Oceanem Spokojnym, na zachodnim wybrzeżu Meksyku.

 

Colima jest jednym z najbardziej atrakcyjnych regionów Meksyku. Bogactwo natury, warunki klimatyczne oraz otwartość i gościnność mieszkańców sprawia, że chce się tu spędzić życie.
Okoliczne plaże to częste miejsce spotkań zarówno zagranicznych turystów jak i stałych mieszkańców regionu; fantastyczne fale przyciągają surferów z całego świata, zachody słońca zachwycają pięknem a świeże owoce morza- doskonałym smakiem. Kempingi rozsiane wzdłuż wybrzeża dostępne są dla żądnych przygód ludzi, którzy chcą nawiązać bliski kontakt z otaczającą ich przyrodą.

W górach czy na wybrzeżu, Colima jest idealnym miejscem by doświadczyć siły i piękna natury. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie ludzie z samego rana mogą wybrać się na wyprawę do wnętrza wulkanu, a zakończyć dzień na plaży oglądając urokliwy zachód słońca i popijając koktail w jednym z okolicznych beach barów.

Od wulkanów do wybrzeża Colima oferuje ekscytujący widok na góry, doliny, jeziora i laguny, dostęp do stanowisk archeologicznych i pięknych miast oraz klimatycznych wiosek.

Pod względem krajobrazowym miejsce to nie ma sobie równych. Pasma gór „Sierra Madre del Sur" stykają się tu z Oceanem Spokojnym, a nad bezpieczeństwem miasta zdają się czuwać dwa wulkany- uśpiony „El Nevado" i aktywny „Volan de Fuergo". 30km od stolicy rozciąga się przepiękne wybrzeże, które kontrastuje w doskonałej harmonii z górskim krajobrazem.

© Copyright 2011 Brains at Work